550 000 PLN (57 PLN / m2)

działka rekreacyjno-budowlana nad jeziorem

Działka (Rekreacyjna) na sprzedaż,
Kruklin

Kontakt z agentem: PINDUR Nieruchomości
Opis nieruchomości

Lokalizacja: Kruklin, gm. Giżycko
Cena: 550000 zł/netto

Na sprzedaż działka złożona z trzech o przeznaczeniu rekreacyjnym oraz budowlanym.
Działki położone bezpośrednio nad jez. Kruklin z własną linią brzegową.
Cicha i spokojna okolica. Nieopodal działki przepiękny sosnowy las. Jezioro Kruklin to niezwykle malowniczy, rozciągający się z północy na południe akwen o powierzchni 360 ha. Posiada bardzo urozmaiconą linię brzegową, tworzącą liczne zatoki i półwyspy. Na powierzchni jeziora znajduje się 5 wysp, które łącznie zajmują około 5,6 ha. Zbiornik jest miejscem przepływu rzeki Górna Sapina, która biegnie od jeziora Żywieckiego aż do jeziora Sumówka. Brzeg jest bardzo łagodny i w ogromnej części płaski. Jezioro Kruklin posiada bardzo zróżnicowane otoczenie. Dzięki temu, że znajduje się tu dużo zatok i półwyspów, a także liczne płycizny z gęstymi trzcinami, swoje schronienie ma tu wiele gatunków ryb. Jest to także miejsce o niezwykłej historii, ponieważ na dnie odkryto pozostałości po zatopionym lesie sosnowym, którego szczątki pochodzą aż sprzed 11 tysięcy lat. W bezpośredniej okolicy znajduje się hotel “Mazurskie Siedlisko Kruklin ”. Obiekt ten oferuje indywidualnie urządzone pokoje, stajnię oraz staw z pomostem do łowienia ryb i wyspą. Elegancka restauracja serwuje tradycyjne dania z karty a bar oferuje szeroki wybór napojów.

Zjazd do działki jest bezpośrednio z drogi gminnej. Plan zagospodarowania przewiduje: budownictwo letniskowe, usługi turystyczne oraz tereny zalesione które można wykorzystać na np: pole namiotowe, campingowe, caravaningowe, przyczepy holenderskie itp.

Działki znajduję się w odległości około 11,8 km od Giżycka - serca Mazur
z licznymi atrakcjami w pobliżu:
-Most obrotowy na Kanale Łuczańskim z XIX w., jeden z dwóch tego typu mostów w Europie.
-Krzyż Brunona- wzniesiony w 1910 r. przez mieszkańców Giżycka żeliwny krzyż upamiętniający prawdopodobne miejsce męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu na wzgórzu nad Niegocinem.
-Twierdza Boyen- twierdza w kształcie gwiazdy, będąca ważnym obiektem strategicznym. Zbudowana w latach 1844-1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV, została przygotowana dla załogi liczącej około 3000 żołnierzy.

Wzniesiona została na obszarze Prus Wschodnich, liczącym ok. 100 ha i była głównym ogniwem w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego. Do twierdzy prowadzą dwie drogi od strony Giżycka i Kętrzyna, i cztery bramy wjazdowe: Giżycka, Kętrzyńska, Wodna (pomocnicza; wyposażona w podnoszony most zwodzony), Prochowa (pomocnicza; sąsiadująca z dzisiejszym amfiteatrem).
-Zamek Krzyżacki - został zbudowany przez zakon krzyżacki około połowy XIV, położony w przesmyku jezior: Niegocin i Kisajno, nad brzegiem Kanału Giżyckiego. Mieści się przy ulicy Stanisława Moniuszki. Obecnie użytkowany jako jeden z budynków hotelu St. Bruno.
- Wilczy Szaniec - w odległości ok.45 km od Kruklina znajduje się miejscowość Gierłoż, a w niej Kwatera główna Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych w latach 1941-1944 w lesie gierłoskim, na wschód od leżącej na skraju lasu wsi Gierłoż i 8 km na wschód od Kętrzyna. Kwatera została wybudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR.

Na sprzedaż posiadamy również mniejsze działki rekreacyjne w sąsiedztwie.
Więcej informacji na stronie https://pindur-nieruchomosci.pl/oferty
Pindur Nieruchomości
Kontakt: Zuzanna Laskowska- Pindur
tel. 572122644
pindurnieruchomosci@gmail.com

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji, zdjęć, grafik w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest zabronione. 

Mapa
Kontakt z agentem

PINDUR Nieruchomości

Zuzanna Laskowska- Pindur
Nieprawidłowy adres E-mail

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.